ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Gminy Bobrowice
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ogłoszenia

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Znaczący sukces dla małej gminy!

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2013-11-21 09:13:50 przez Bartosz Dzień

Akapit nr - brak tytułu

 
     18 listopada 2013r. ogłoszono wyniki rankingu lubuskich gmin. Organizatorzy rankingu, firma Gromadzki Doradztwo Konsulting, oceniali wszystkie 83 gminy województwa według czterech zasadniczych kryteriów. Brali pod uwagę dochody budżetu, wysokość inwestycji, pozyskane przez gminy pieniądze unijne i wskaźnik zwrotu podatku PIT i CIT.
     Gmina Bobrowice znalazła się w czołówce w klasyfikacji Europejska Gmina. Na potrzeby wyłonienia najsprawniejszej gminy w tej dziedzinie obliczono kwotę dofinansowania środków z funduszy europejskich, jaką pozyskała w 2012 roku gmina w przeliczeniu na mieszkańca. Zdaniem oceniających jest to ważny czynnik świadczący o sprawności funkcjonowania gmin oraz umiejętności pozyskiwania  środków  na finansowanie gminnych inwestycji. Bobrowice znalazły się w czołówce i zajęły 6 miejsce (na 83 gminy) z pozyskanym dofinansowaniem z UE na mieszkańca w wysokości 602,79 zł. W tej kategorii pokonaliśmy, m.in. Żary, Żagań czy też Zieloną Górę (g.w.). Dla porównania gmina z najniższą lokatą pozyskała 3,07zł na mieszkańca.
       Nasze starania w zakresie dbałości o kondycję gminy, a tym samym poprawę jakości życia mieszkańców zostały również dostrzeżone w kategorii Ogólna sytuacja gospodarcza gmin, gdzie Bobrowice zajęły wysokie (biorąc pod uwagę 83 gminy) 10 miejsce. W ramach tej kategorii brano pod uwagę następujące dziedziny (pozytywnie wpływające na rozwój), tj. wysokość zwrotu podatku CIT i PIT; współpraca z biznesem, ilość i wartość inwestycji; wydatki na ochronę środowiska, edukację i promocję oraz negatywnie wpływające na rozwój, tj. wysokość deficytu budżetowego; zadłużenie gminy; świadczenia socjalne gminy i zmiana liczby bezrobotnych.
« powrót do poprzedniej strony